ARAÇ GÜVENLİK VE GELİŞTİRME MERKEZİ

Tüm araba alt-sistemleri ve bileşenleri, ön pano sistemleri, şasi, kemer demirlerinden yakıt tanklarına ve direksiyonlara kadar, mekanik direnç ve darbe enerjisi dağıtma kapasitesi bakımından  test edilmekte ve belgelenmektedir. 

 araba testleri

Kızak tesisinde, geliştirme ve nihai belgelendirme testleri için son teknoloji dijital hızlı hareket kaydetme, veri toplama sistemleri, komple P cansız manken ailesi, Q modelleri T10 ve ECE 12 modelleri yer almaktadır.  Emniyet kemerleri, spor kemerleri, çocuklar ve diğerleri için emniyet koltukları gibi farklı ürünlerin sertifikalandırılması için tüm gerekliliklere cevap verebilmektedir.  

CSI yol simülasyon tesisi:  Tesis, herhangi bir yol profilinin kopyasını çıkartan 4- posterli donanım üzerinde testlerin gerçekleştirilmesine ve farklı yol yüzeyleri üzerinde 100.000 km’lik araba sürüşünü simüle eden araç dayanıklılık ve güvenilirlik kapasitesini doğrulamaktadır.  Bu incelemeler, kullanıma alınması müteakip yıllar sonra ürün kalitesini garanti edecek şekilde iklim simülasyonları (sıcaklık – nemlilik – solar ışınım) ve yükleri ile desteklenmektedir.  

Ayrıca, uygulanan tespit çözümlerine ve iç aksam kalitesine özel olarak dikkat ederek, araç üzerinde gürültü incelemeleri de gerçekleştirilmektedir. 

Bu laboratuar aynı zamanda 8 kanallı test donanımına sahiptir ve x – y - z yönlerinde yorgunluk testleri gerçekleştirerek ve araba fren etkisini kopyalayarak uygulanan süspansiyon ve süspansiyon - şasi sabitleme  tasarımı çözümünün komple incelemesi ve doğrulamasını gerçekleştirmektedir.  

Laboratuar, farklı hızlarda farklı engellerin önünde, yanında, arkasında ve karşısında farklı tam ölçek araç çarpışma testlerini gerçekleştirmektedir.

Tesis, Euro-SID, US SID, hibrit HIII CRABI ve diğerleri gibi tam donanımlı model ailesi ile donatılmıştır.

Ön direncin geliştirilmesi konusuna CSI özellikle önem vermektedir.   Bu laboratuar, farklı çarpışma etkilerini taklit etmeye ve müşteri için geliştirme çalışmaları yapmaya imkan tanıyan frenleme sistemi ile donatılmıştır.  Testler, araca monteli ve araca montesiz dijital kaydetme sistemleri kullanılarak, dinamik olay sırasında cansız manken davranışı tam olarak inceleyerek gerçekleştirilmekte ve tasarımın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için değerli teknik veriler sunmaktadır.  Bu faaliyet alanı aynı zamanda hava yastığı açılma analizi ve ilgili önemli bileşen performans davranış analizi için kapasite içermektedir.

NVH laboratuarı, geçiş gürültüsünün simüle edilmesine imkan tanıyan yarı- yankısız odayla birleştirilmiş dört teker tahrikli din, güç aktarma organının sağladığı titreşim ve gürültü üretimi elemanları ile donatılmıştır ve ilgili gürültü analizini gerçekleştirebilmektedir. 

Laboratuar, 250 km /h’ye kadar test hızlarında farklı ortamlarda testleri gerçekleştirebilmektedir.

Gürültü onaylı test yolu geçişi imkanıyla, farklı döşemelerden sert engellere kadar farklı özelliklere sahip test yolları, test kıyas noktalarına dayalı olarak çoğaltılmalarına imkan sağlayacak şekilde araç verilerinin toplanmasına izin vermektedir.

EMC laboratuarı, en güncel teknolojilerin tamamını uygulayan son teknoloji ürünü bir tesistir.

Tesis, motosikletlerden küçük kamyonlara kadar tüm yol araçları için testleri gerçekleştirebilmektedir.  Testler, EC direktifleri, ECE düzenlemeleri ve müşteri şartları ile uyumlu olarak gerçekleştirilmektedir.

Hızlı Erişim

Akreditasyonlar & Yetkiler

Dokümanlara ulaşmak için tıklayınız

Online Başvur

Tüm başvurularınız için tıklayınız.

Sorgula & Randevu Al

Sertifika ve Rapor sorgulamaları için tıklayınız

Dokümanlar  & Formlar

Dokümanlara ulaşmak için tıklayınız

Kullanıcı Girişi

Tüm müşteri ve denetçi kullanıcı işlemleriniz için tıklayınız

Müşteri Anketleri

Müşteri anketlerimize ulaşmak için tıklayınız

Hizmetlerimiz